Novinky

Nové exotické kávy z Brazílie

Nové exotické kávy z Brazílie

Káva je mnohem více než jen ranní nápoj. Právě jsme přidali limitovanou edici výběrových (microlot) káv z Brazílie. Co je na nich tak jiného?

Brasil Rubi - Skvost z Norte Pioneiro

tato káva pochází přímo z exotického regionu Norte Pioneiro ve státě Paraná a má jedinečný chuťový profil. Očekávejte tóny karamelu, čokolády, vína, maliny, švestky, hroznů a třešní. Za tímto klenotem stojí Ricardo Aparecido Dos Santos, farmář, který s láskou pěstuje odrůdu Rubi ve výšce 880 m.n.m Historie farmy Sítio Sao José sahá hluboko do rodiny Ricarda, kde byla tradice pěstování kávy předávaná z generace na generaci.

Brasil Conilon - Chuť Amazonského pralesa

káva vyniká tóny, vína, vanilky, čokolády a arašídů. Za jejím původem se skrývá příběh farmáře Ezequiela Antonia Fabiana, který pěstuje Robustu Amazon na farmě Chácara Fabian v oblasti Rondônia. Ezequielova vášeň a pouto k ochraně životního prostředí z něj činí nejen vynikajícího pěstitele, ale také ochránce amazonské přírody.

Brasil Red Catuai - Sladká symfonie z Norte Pioneiro

závěrem představujeme kávu od farmářky Eloir I. Nogueira de Souzy z farmy SÍTIO SÃO LUIZ. Tento microlot má chuťový profil s tóny karamelu, cukrové třtiny, jasmínu, melasy a vanilky. Eloira si během let vybudovala svoje místo v produkci výběrové kávy, který byl ještě posílen spoluprací se společnosti Capricornio a skupinou Matchão women.

Co je pojem Microlot?

Microlot káva je jakýsi „prémium výběr“ z běžných sklizní. Znamená to, že každá šarže pochází z konkrétní části farmy, která má specifické mikroklimatické podmínky a má mimořádně specifickou chuť. Takové kávy dosahují vysokého skóre nad 85 bodů, což Vám garantuje absolutní špičkovou kvalitu.

Proč si vybrat jednu z těchto káv?

Kromě jedinečné chuti a vysoké kvality je každá z těchto káv dohledatelná přímo na farmu svého původu. Díky tomu můžete být svědky osobních příběhů a vášní farmářů, kteří se skvělé starají o své kávové plantáže. Když si vyberete jednu z těchto káv, nejenže si dopřejete zajímavou chuť, ale také podpoříte malé farmáře a jejich komunity.

Ochutnejte tyto nové kávy a nechte se unést tony Brazílie každým douškem. Přinášíme vám nejen kávu, ale také příběhy lidí, kteří ji s láskou pěstují.

A7_00405