Brasil Conilon 100% Robusta

Značka: Café Gape

Výběrová robusta Brasil Conilon z farmy Chácara Fabiana z regionu Rondônia s bohatým chuťovým profilem čokolády, vína a vanilky, pečlivě pěstovanou rodinou Fabian

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024
229 Kč 204 Kč bez DPH 229 Kč / 250 g
Brasil Conilon 100% Robusta
Značka: Café Gape
Země:  Brasil
Stát:  Rondônia
Region:  Rondônia
Farma:  Chácara Fabian
Farmář: Ezequiel Antonio Fabian
Odrůda: Conilon / Robusta Amazônico
Nadmořská výška: 276 m.n.m
Zpracování:  Natural
Chuťový profil:  Čokoláda, víno, vanilka, arašidy
Cupping score: 85,88 b.

 

O kávě

Káva Brasil Conilon, pěstovaná na farmě Chácara Fabian v oblasti Rondônia, vyniká svými výraznými chuťovými tóny čokolády, vína, vanilky a arašídů. Za tímto jedinečným produktem stojí farmář Ezequiel Antonio Fabian, který společně se svou manželkou Betânií Marquesine Lessa Fabian pěstuje malou sklizeň Robusta Amazon v obci São Miguel do Guaporé.

Láska ke kávě je v rodině Fabian hluboko zakořeněná. Oba rodiče Ezequiela, stejně jako prarodiče jeho manželky, byli pěstiteli kávy. Ezequiel, narozený otci z Capixaba a matce z Paraná, představuje první generaci dětí z rodin imigrantů, kteří přišli do Amazonie v 70. a 80. letech. 

V roce 2011 se Ezequiel oženil a od svého otce dostal dar v podobě pěti bushelů země. Na těchto pozemcích byly staré a technologicky zastaralé kávové plantáže. Ezequiel se původně rozhodl investovat do krav, ale nakonec jeho láska ke kávě byla silnější. V roce 2014 začal s pěstováním technologicky vyspělejší kávové plodiny s vlastní závlahou.

Ezequiel je vynalézavý a neustále hledá nové metody zpracování kávy. Hrdě vzpomíná na svého otce, který se již dlouho předtím, než začali kupující kávu vysoce cenit, snažil produkovat kvalitní kávová zrna. Ezequielova otcova filozofie byla jednoduchá: "Produkovat kávu znamená nést zodpovědnost za dodání kvalitního produktu na stůl rodin."

Ezequiel je také aktivním ochráncem životního prostředí. Pečuje o zbylé lesní porosty a chrání vodní zdroje na svých pozemcích. Stejně jako jeho rodiče již předává své malé dceři Bruně lásku k výjimečné kávě z Amazonie.

"Být producentem jemné kávy Amazon Chunks znamená pokračovat v odkazu mých rodičů a zároveň zajišťovat lepší kvalitu života pro mou rodinu," říká Ezequiel."

Microlot

Microlot v kávovém světě označuje výjimečnou, malou šarži kávy, která je zpracována zvlášť od ostatních šarží z dané farmy. Tyto šarže kávy jsou známé svou vysokou kvalitou a jedinečnými chutěmi, což je dáno specifickými podmínkami pěstování a sklizně. Microloty často pocházejí z konkrétní části farmy, kde mohou být specifické podmínky půdy

Pražení

Zrna u nás projdou středním pražením na špičkových německých strojích. Káva potom není ani příliš ovocná (kyselá), ani příliš hořká. Kávu balíme do třívrstvých obalů, které produkt chrání před světlem. Tyto obaly jsou vybaveny zipovým systémem pro opětovné uzavření obalu a dlouho drží chuť a aroma.

Skladování

Kávu skladujte v pokojové teplotě a ve tmě. Minimální trvanlivost je 6 měsíců. Ale tak dlouho vám naše káva stejně nevydrží. Ideální je spotřebovat směsi i jednodruhové speciality do měsíce, abyste si vychutnali aroma a čerstvost naší kávy. A zavčas samozřejmě objednat další.

Kategorie: Výběrové kávy
Záruka: 6 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: