Brasil Rubi 100% Arabica

Značka: Café Gape

Exkluzivní námi pražená káva Brasil Rubi s chuťovým profilem karamelu, čokolády a ovoce, pěstovaná ve výšce 880 m.n.m. na farmě Sítio Sao José v regionu Norte Pioneiro, Brazílie.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024
229 Kč 204 Kč bez DPH 229 Kč / 250 g
Brasil Rubi 100% Arabica
Značka: Café Gape
Země:  Brasil
Stát:  Paraná
Region:  Norte Pioneiro
Farma:  Sítio Sao José
Farmář: Ricardo Aparecido Dos Santos
Odrůda: Rubi
Nadmořská výška: 880 m.n.m
Zpracování:  natural
Chuťový profil:  Karamel, čokoláda, víno, malina, švestka, hrozen, třešeň
Cupping score: 87,25 b

 

O kávě

Naše káva Brasil Rubi pochází z exotického regionu Norte Pioneiro ve státě Paraná z Brazílie. Tato speciální odrůda Rubi je známá svým jedinečným chuťovým profilem, který kombinuje tóny karamelu, čokolády, vína, maliny, švestky, hroznů a třešní. Kávovníky této odrůdy rostou na farmě Sítio Sao José, kterou s láskou a odborností spravuje farmář Ricardo Aparecido Dos Santos. Tato káva je pěstována ve výšce 880 m.n.m. a je zpracována metodou natural, což jí dodává bohatou a plnou chuť.

Historie farmy Sítio Sao José sahá až k Ricardovým předkům, kteří vždy pracovali s kávou. Ricardo vybudoval farmu s více než 10 tisíci kávovníky a nyní vyváží svůj produkt do mnoha zemí díky spolupráci s Capricornio Coffees.

Brazílie, jako největší světový producent a exportér kávy, je hrdá na svou historii a tradici pěstování kávy, která sahá až do první poloviny 18. století.

 

Microlot

Microlot v kávovém světě označuje výjimečnou, malou šarži kávy, která je zpracována zvlášť od ostatních šarží z dané farmy. Tyto šarže kávy jsou známé svou vysokou kvalitou a jedinečnými chutěmi, což je dáno specifickými podmínkami pěstování a sklizně. Microloty často pocházejí z konkrétní části farmy, kde mohou být specifické podmínky půdy, nadmořské výšky nebo mikroklima. Výsledkem je káva s výrazným a jedinečným profilem chuti, která je často vysoce ceněna mezi znalci kávy.

Pražení

Zrna u nás projdou středním pražením na špičkových německých strojích. Káva potom není ani příliš ovocná (kyselá), ani příliš hořká. Kávu balíme do třívrstvých obalů, které produkt chrání před světlem. Tyto obaly jsou vybaveny zipovým systémem pro opětovné uzavření obalu a dlouho drží chuť a aroma.

Skladování

Kávu skladujte v pokojové teplotě a ve tmě. Minimální trvanlivost je 6 měsíců. Ale tak dlouho vám naše káva stejně nevydrží. Ideální je spotřebovat směsi i jednodruhové speciality do měsíce, abyste si vychutnali aroma a čerstvost naší kávy. A zavčas samozřejmě objednat další.

Kategorie: Výběrové kávy
Záruka: 6 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: