Brasil Red Catuai 100% Arabica

Značka: Café Gape

Vynikající káva Brasil Red Catuai z farmy Sítio Sao Luiz s bohatým chuťovým profilem vanilky, karamelu a jasmínu, pěstovaná s láskou rodinou Nogueira de Souza v regionu Norte Pioneiro.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024
229 Kč 204 Kč bez DPH 229 Kč / 250 g
Brasil Red Catuai 100% Arabica
Značka: Café Gape
Země:  Brasil
Stát:  Paraná
Region:  Norte Pioneiro
Farma:  Sítio Sao Luiz
Farmář: Eloir I. Nogueira de Souza
Odrůda: Red Catuai
Nadmořská výška: 650 m.n.m
Zpracování:  Honey
Chuťový profil:  Karamel, cukrová třtina, jasmín, melasa, vanilka
Cupping score: 88 b.

 

O kávě

Káva Brasil Red Catuai, pěstovaná na farmě SÍTIO SÃO LUIZ v oblasti Norte Pioneiro ve státě Paraná, je výsledkem rodinné tradice a vášně k pěstování kávy. Farma, kterou s láskou spravuje farmářka Eloir I. Nogueira de Souza, se nachází ve výšce 650 m n. m. a vyniká svým specifickým zpracováním Honey, což kávě dodává jedinečný chuťový profil s tóny karamelu, cukrové třtiny, jasmínu, melasy a vanilky.

Historie Eloirina seznámení s kávou sahá až do jejího dětství, kdy její otec, João Nogueira, každý rok během dovolené sklízel kávu, aby vydělal nějaké peníze navíc. Eloira začala pomáhat ve svých 12 letech. Její cesta k vlastní produkci kávy začala po sňatku v roce 2003, kdy začala pracovat na své vlastní farmě. Povědomí o speciálních kávách přišlo až v roce 2007, kdy její tchán, pan Edezio Souza, zvítězil v regionální soutěži v kvalitě. Toto ocenění probudilo její zájem a snahu produkovat podobné kávy, což bylo umožněno díky partnerství s Capricornio a skupinou Matão women. Díky tomuto partnerství se Eloira dozvěděla více o postupech potřebných k produkci a prodeji speciální kávy.

Microlot

Microlot v kávovém světě označuje výjimečnou, malou šarži kávy, která je zpracována zvlášť od ostatních šarží z dané farmy. Tyto šarže kávy jsou známé svou vysokou kvalitou a jedinečnými chutěmi, což je dáno specifickými podmínkami pěstování a sklizně. Microloty často pocházejí z konkrétní části farmy, kde mohou být specifické podmínky půdy

Pražení

Zrna u nás projdou středním pražením na špičkových německých strojích. Káva potom není ani příliš ovocná (kyselá), ani příliš hořká. Kávu balíme do třívrstvých obalů, které produkt chrání před světlem. Tyto obaly jsou vybaveny zipovým systémem pro opětovné uzavření obalu a dlouho drží chuť a aroma.

Skladování

Kávu skladujte v pokojové teplotě a ve tmě. Minimální trvanlivost je 6 měsíců. Ale tak dlouho vám naše káva stejně nevydrží. Ideální je spotřebovat směsi i jednodruhové speciality do měsíce, abyste si vychutnali aroma a čerstvost naší kávy. A zavčas samozřejmě objednat další.

Kategorie: Výběrové kávy
Záruka: 6 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: