Arabica nebo robusta?

Arabika, Robusta, nebo směs obou druhů? Co člověk, to jiná chuť. I když odrůdy Coffea Arabica řadíme mezi lepší a věhlasnější kávy, nemusí to nutně znamenat, že s koupí balení 100% Arabiky získáte ta nejluxusnější kávová zrna světa. Záleží na půdě, odrůdě, způsobu zpracování, době a síle pražení nebo samotné přípravě.

Obecně platí, že Arabika je v chuti bohatější a kyselejší, má 2-3x méně kofeinu a 2x víc cukru, roste ve vyšších nadmořských výškách obvykle nad 1000 metrů a je náročnější na pěstování a háklivější na choroby. Prostě tak trochu nafrněná princezna, která potřebuje opečovávat a hýčkat a za to vám poskytne královskou odměnu v podobě neopakovatelného chuťového zážitku. Za ten si ale musíte trochu připlatit.

To Robusta (Coffea canephora) je jiné kafe. Tohle je tvrdá holka z nižších nadmořských výšek, která je mnohem méně náročná na pěstování a odolná vůči chorobám Má několikrát víc kofeinu a velmi silné zemité tělo, které na jazyku projeví hořkostí až dřevitostí. Zraje mnohem rychleji než Arabika a na trhu ji dostanete za méně peněz. Espressu dodává v šálku i typickou bohatou cremu.

Světová produkce kávy zahrnuje asi 75% Arabiky a zbytek Robusty. Zrno arabské kávy mívá zakřivenou rýhu uprostřed, zrno Robusty zase rovnou. Zkuste naši Arabiku ve směsi Espresso (Jižní a Střední Amerika), nebo několikrát oceněné a chuťově vyladěné Modesto (70% Arabika, 30% Robusta), které si našly trvalou oblibu u našich zákazníků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení