Cesta kávy ze zámoří až do pražírny v Lošově

Každý rok putuje z Afriky, Asie a Jižní a Střední Ameriky do celého světa více než 10 milionů tun kávy a každý rok export stoupá. Není divu, když se denně vypijí dvě miliardy šálků, což je v průměru 750 milionů za hodinu. Káva je po cukru druhou nejprodávanější potravinovou komoditou.

Očištěná zelená kávová zrna se z plantáží dopraví do skladů, kde se po kontrole kvality roztřídí a nabalí nejčastěji do jutových nebo sisalových pytlů a připraví k expedici. Kávové žoky mají standardní váhu 60 kilogramů. K nám do Evropy putuje káva na lodích, v menším množství letecky.

Arabiku a robustu, které zpracováváme v naší pražírně, nám nejčastěji vozí dopravci z přístavu v Hamburku. Výběrovou kolumbijskou arabiku, kterou nabízíme se symboly jihoamerických ptáků, nám na přímou objednávku dodal z malých farem v Kolumbii dovozce z Olomouce. V naší produkci najdete kávy z Indie, Kolumbie, Mexika, Salvadoru, Guatemaly, Brazílie a Kuby.

Naším dlouhodobým cílem je dovážet stejné druhy kávy od stejných výrobců, abychom udrželi neměnnou chuť vašich oblíbených směsí. Nebojíme se ale nových výzev a každý rok zařazujeme do sortimentu zajímavé speciální kávy – letos kromě kolumbijských arabik také novinku z Mexika.